Warning: set_time_limit() has been disabled for security reasons in /data/web/virtuals/53227/virtual/www/index.php on line 6

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /data/web/virtuals/53227/virtual/www/index.php:6) in /data/web/virtuals/53227/virtual/www/libraries/joomla/session/session.php on line 462

Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /data/web/virtuals/53227/virtual/www/index.php:6) in /data/web/virtuals/53227/virtual/www/libraries/joomla/session/session.php on line 462
10 otazek pro reditele zmen

10 otazek pro ředitele zmen

Jako vůdcové nemáte žádnou kontrolu nad tím, jak rychle se bude rozvíjet trh nebo jak moudře bude stát podporovat podnikání. Můžete však kontrolovat své uvažování a instinkty.
Je čas něco dělat - a dělat něco jiného. Článek proto shrnuje

deset otázek, které by si měli vůdcové klást v souvislosti se zaváděním změn.

 

- Vidíte příležitosti tam, kde je konkurence nevidí? Nejde o to, hledat nová místa, ale nahlížet na ta stávající novým pohledem.

- Máte nové nápady, kde hledat nové nápady? Nápady, které jsou rutinní v jednom oboru, mohou být v jiném revoluční.

- Jste v něčem nejlepší? Nemůžete být nejlepší ve všem. Je však třeba, abyste v něčem excelovali - byli nejlevnější, nejdostupnější, nejelegantnější atd.

- Kdybyste zítra zkrachovali, kdo by vás nejvíce postrádal a proč? To je hluboká a zároveň jednoduchá otázka, která vám ukáže, na čem opravdu záleží.

- Víte, jak by historie vaší organizace mohla pomoci utvářet její budoucnost? Nejkreativnější vůdcové nezapomínají na minulost.

- Mohou zákazníci bez vás žít? Jednou z největších výzev v období změn je stát se pro zákazníky nenahraditelnými.

- Přistupujete k různým zákazníkům různě? Chcete-li ses stát skutečně nepostradatelnými, nemůžete ke všem přistupovat stejně.

- Získáváte od většiny lidí to nejlepší? Zavádění změn není jen záležitostí jednoho člověka.

- Jste konzistentní vůči svému závazku ke změně? Problém řady organizací je to, že nedělají nic jiného než změny.

- Učíte se stejně rychle, jako se mění okolní svět? Ve světě, který se neustále mění, by se vůdcové neměli přestávat učit.

 

Irena Staňková ve spolupráci s Harvard Business Online